Skip to content

Pożyczka bez BIK dla rozrywkowego studenta

Kategoria pożyczki

Wspinając się po naukowej drabinie na uczelni wyższej, trudno przy dorywczych pracach zarobić na dobra komplementarne na przykład związane z rozrywką. W ankietach analizowanych w ostatnich latach studenci przyznają otwarcie, że nie obce są im pożyczki bez BIK. Jako cel najczęściej wymieniają kilkudniowe wycieczki poza miasto.

Zarządzanie pieniędzmi
Niestety życie studenta toczy się w zawrotnym tempie, a kolejna impreza może pojawić się w kalendarzu z zaskoczenia. Wydatki na weekendowe swawole raczej nigdy nie ograniczają się do tego, co uznaliśmy za sumę maksymalną przed wyjściem na imprezę. Portfel studenta kurczy się nagle, gdyż nie ma on jeszcze stosownego doświadczenia w zarządzaniu prywatnymi pieniędzmi. Pod koniec miesiąca musi sięgać po pożyczkę bez BIK, gdyż nie ma jeszcze historii potwierdzającej jego materialną wiarygodność. Za błędy młodości płaci się nieco więcej, ale pożyczki pozabankowe na pewno pozostają dobrym produktem, bez którego niektórym studentom ciężko byłoby się obejść.   

Spłata długu
Studenci należą do pożyczkobiorców, którzy często korzystają z opcji przedłużenia terminu spłaty. Bywa, że czynią to nawet przez kilka miesięcy z rzędu dla jednej pożyczki bez BIK. Dochodzi do tego, że ostatecznie pożyczkę spłacają rodzice. Na pewno przydałaby się większa edukacja ekonomiczna już w szkołach średnich. Kiedy młody człowiek przychodzi na uniwersytet i zostaje sam w akademiku, brakuje zarządzania finansami, o które wcześniej dbała za niego rodzina. Pożyczki pozabankowe studenci powinni bezwzględnie konsultować z osobami nieco starszymi.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*