Skip to content

Gdzie zdobyć większą sumę, kiedy nasza historia kredytowa jest marna?

Kategoria pożyczki

Banki bardzo pilnują, aby klienci, którzy zaciągają u nich zobowiązania finansowe, mieli niemal doskonałą historię kredytową – a więc muszą wykazywać w niej nie tylko terminowe spłacanie czy nawet przedterminowe spłacanie zaciąganych w przeszłości zobowiązań, ale również wiele innych rzeczy. Historia kredytowania nie może się dla banku być również zupełnie pusta – to zmniejsza naszą wiarygodność pod względem szansy na spłacenie zadłużenia. Co jednak zrobić, jeśli nasza historia kredytowa jest nieciekawa lub jeśli jej w ogóle nie posiadamy?

Zajrzyj do Internetu

W Internecie dzisiaj można znaleźć odpowiedź na wszystkie nasze problemy, również te finansowe. To właśnie tutaj możemy sprawdzić opcje najkorzystniejszych pożyczek, udzielanych przez instytucje parabankowe. W rankingach, jakie są systematycznie uaktualniane o bieżące oferty można znaleźć ciekawą opcję, która dodatkowo będzie nas kosztowała w efekcie dużo mniej niż standardowa pożyczka bankowa. Tutaj również możemy liczyć na przyznanie takiego zobowiązania bez przeglądania naszej historii kredytowej.

Jeśli nie BIK, to co?

Każda instytucja finansowa, która chce nam pożyczyć pieniądze, musi w jakiś sposób zweryfikować naszą kondycję finansową. Oczywiście na rynku spotykamy się z ofertami pożyczek bez BIK i faktycznie – nie sprawdzają nas one w tych rejestrach, za to sprawdzają po prostu w innych – na przykład w Krajowym Rejestrze Dłużników. Wychodzą jednak z założenia, że jeżeli nie ma nas tam, to śmiało mogą przyznać nam pożyczkę.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*