Skip to content

Co trzeba sprawdzić przed podpisaniem umowy o pożyczkę?

Kategoria pożyczki

W dzisiejszych czasach trudno się dziwić, że instytucje parabankowe tak doskonale prosperują na rynku finansowym – są znakomitą alternatywą dla wszystkich tych, którzy niekoniecznie dobrze dogadują się z bankami i które nie są w stanie znaleźć wspólnego języka. Z pożyczek korzystają młodzi, chcący wnieść wkład własny do kredytu hipotecznego, bezrobotni, nie posiadający odpowiednich dochodów pracownicy oraz wszyscy ci, którzy preferują korzystne oferty.

Dane na umowie

W pierwszej kolejności należy się upewnić, czy wszystkie najważniejsze dane, zawarte na umowie, są poprawne, a więc czy prawidłowo została wpisana pełna nazwa pożyczkodawcy oraz pożyczkobiorcy, czy widnieje na niej pełna nazwa, numer KRS, a także numer NIP oraz wysokość kapitału zakładowego. Warto też sprawdzić, czy nasze dane zostały wprowadzone poprawnie, czy gdzieś do umowy nie wkradła się literówka oraz czy data zawarcia umowy zgadza się ze stanem faktycznym. Wydaje się być to mało ważne, jednak to od tej daty będzie zależał termin zwrotu należności.

Warunki udzielenia pożyczki

Dokładnie powinieneś przed podpisaniem umowy sprawdzić warunki zawarcia umowy – najlepiej punkt po punkcie. Czytając ją niesiesz się, jeśli czegoś nie rozumiesz lub jakiś punkt jest dla ciebie niejasny, pytaj – konsultant musi odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania, a ty musisz mieć pewność, że zgadzasz się i rozumiesz zasady, na jakich udzielana jest pożyczka. Sprawdź też, czy wśród załączników znajduje się na przykład wzór odstąpienia od umowy oraz tabele z wykazem wszelkich prowizji oraz opłat.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*