Skip to content

Jak pożyczać i się nie zadłużać?

Kategoria pożyczki

Większość z nas wciąż ma problemy związane z przewidywaniem wydatków oraz przeliczaniem domowego budżetu. Zdarza się oczywiście, że zaskoczą nam nieoczekiwane wydarzenia losowe, na które zupełnie nie mamy wpływu, czasem jednak jakaś nasza fanaberia w postaci nowego samochodu czy zbyt drogich na naszą kieszeń wakacji może nas zadłużyć. Warto pożyczać pieniądze odpowiedzialnie – tym bardziej, że zdobycie dzisiaj dodatkowej gotówki jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu.

Przelicz wszystkie koszta dodatkowe

Po wybraniu jakiejś oferty powinniśmy jeszcze dokładnie przeanalizować koszta dodatkowe, jakie wiążą się z pożyczeniem wybranej przez nas sumy pieniędzy. Warto to zrobić, aby mieć pewność, że będzie nas stać na spłatę zobowiązania. Trzeba wybierać rozsądnie – najlepsza dla nas opcja może wcale nie być pierwszą z brzegu. Zanim więc podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zobowiązania, powinniśmy najpierw dobrze poszukać.

Sprawdź swój domowy budżet

Bardzo ważnym elementem, o którym niestety sporo z nas zapomina, jest sprawdzenie domowego budżetu i upewnienie się, że będzie nas stać na terminowe spłacanie zaciągniętego zobowiązania. Wszystkie zaległości w przypadku instytucji parabankowych mają zwykle bardzo nieprzyjemne konsekwencje w postaci bardzo szybko wysyłanych ponagleń do zapłaty oraz wizyt komornika. Aby tego uniknąć, należy przede wszystkim policzyć wszystkie miesięczne wydatki, jakie obciążają nasz domowy budżet. Jeśli jakaś chwilówka jest dla nas zbyt droga i niewygodna, powinniśmy po prostu poszukać lepszej, korzystniejszej dla nas opcji.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*