Skip to content

Pożyczka prywatna czy chwilówka online – która opcja jest lepsza?

Kategoria pożyczki

Przyznanie się nawet w dzisiejszych czasach do potrzeby zdobycia nagle większej sumy pieniędzy przez spore grono ludzi uważane jest za życiową porażkę. Często więc, kiedy przychodzi w naszym życiu moment, w którym faktycznie potrzebujemy większej sumy na jakiś określony cel, wybieramy się po pomoc porodziny. Inni uważają, że zadłużanie się właśnie w ten sposób to jeden z najgłupszych pomysłów, na jakie możemy wpaść. W końcu to rodzina czy przyjaciele, tutaj o pieniądzach rozmawia się zwykle ciężko.

Pożyczka online

W wielu przypadkach korzystamy jednak z chwilówek, które można dyskretnie załatwić przez Internet, ponieważ w jakiś sposób zapewniają nam anonimowość, jeśli więc akurat zależy nam na tym, będzie to najlepsza opcja – minimum formalności, bardzo szybko decyzja, czasem również w niektórych przypadkach nie ma sprawdzania nas w BIK-u. Warto jednak dokładnie sprawdzić ranking chwilówek, który wskazuje na najkorzystniejsze w danej chwili oferty pożyczek.

Pożyczki prywatne – dla kogo są?

Niewielu z nas wie, że tak naprawdę korzysta z prywatnych pożyczek. Chodzi w nich o pożyczanie pieniędzy od rodziny czy znajomych – a obecnie również od zupełnie obcych osób, za sprawą jedynie wskazania odpowiedniej umowy pomiędzy stronami. Ta umowa zwykle jest korzystniejsza dla osoby ubiegającej się o pożyczkę, ponieważ warunki mogą być negocjowane. Jednak wymaga ona kontaktu z drugą stroną, co dla niektórych wydaje się mocno zawstydzające.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*