Skip to content

Gotówka, kredyt, pożyczka? Jak dzisiaj kupujemy drogie rzeczy?

Kategoria pożyczki

Każdy z nas ma swoją własną metodę kupowania droższych rzeczy, takich jak samochód, wyposażenie mieszkania czy samo mieszkanie. Oczywiście każde rozwiązanie posiada swoje swoiste plusy i minusy, jednak w jaki sposób najczęściej kupują dzisiaj młodzi?

Gotówka

W ten sposób kupowało się raczej lata temu, kiedy nie zawsze wszystkie dochody musiały być ściśle udokumentowane i możliwe było na przykład handlowanie na lewo przywiezionym z zagranicy towarem eksportowym. Dzisiaj banki oraz urzędy dokładnie kontrolują wszystkie nasze wpływy na konto, dlatego taka opcja nie wchodzi w grę w młodym wieku. Odkładanie większej sumy pieniędzy w każdym przypadku zajmuje nam sporo lat.

Kredyt w banku

Młodzi ludzie zadłużają się zwykle w bankach jedynie w jednym celu – aby kupić upragnione, wspólne mieszkanie. W tym wypadku, jeśli nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki, nie mamy innego wyjścia, aby wejść w posiadanie własnego lokalu mieszkalnego. Trzeba jednak pamiętać, że bank będzie obliczał naszą zdolność kredytową – osobno lub jeśli jesteśmy po ślubie – wspólną. W tym wypadku liczy się każdy grosz, ponieważ konieczne jest również wprowadzenie opłaty wstępnej, aby cała transakcja mogła dojść do skutku.

Pożyczki

Parabankowe instytucje oferują dzisiaj bardzo dobre propozycje pożyczek, które młodzi ludzie chętnie zaciągają na krótki czas, wykorzystując zdobyte w ten sposób pieniądze na opłatę wstępną lub na remont zakupionego mieszkania, jeśli tego wymaga. W tym wypadku nie musimy się martwić o formalności ani o odsetki – formalności są ograniczone do minimum, a odsetek bardzo często w ogóle nie ma.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*