Skip to content

O konsekwencjach niespłacanych pożyczek

Kategoria pożyczki

Sprawdźmy, czy rzeczywiście pożyczka online jest sprawdzonym sposobem na dziurę w budżecie. Jest oczywiście szybkim sposobem, prostym i wygodnym. Minimum formalności to szczególny atut takich ofert. Kary za nieterminową spłatę lub zupełny jej brak są w przypadku firm pożyczkowych bardzo wysokie, dlatego tutaj pożyczamy zawsze z głową.

Jakie kary finansowe za brak spłaty?

Każda z pozabankowych instytucji posiada własne kryteria i warunki, dlatego podpisując umowę, powinieneś pamiętać o zapoznaniu się z tymi w razie nieterminowej spłaty. Oprócz kary finansowej, czyli z reguły naliczonych karnych odsetek firma pożyczkowa może wpisać Twoje dane do bazy BIK. W ten sposób stracisz zdolność kredytową.

Jak nie dopuścić do tego?

Surowe konsekwencje niestety kosztują. Aby nie dopuścić do nich, pożyczać należy z głową. Wiadomo, że nagła potrzeba rodzi w głowie jedną myśl gdzie pożyczyć, a nie czy pożyczyć. Niemniej jednak i tę drugą warto poważnie rozważyć. Mając w perspektywie stałą pracę, pożyczka nie jest złym rozwiązaniem. Należy dokładnie przeanalizować budżet bieżący, jak i ten na czas spłaty zobowiązania, a wówczas nie dopuścimy do niemiłych kosztownych konsekwencji.

Nie pożyczaj, aby spłacić bieżącą pożyczkę

Jeśli nie chcesz popaść w gorsze tarapaty finansowe niż teraz, nie pożyczaj, aby spłacić bieżącą pożyczkę. W ten sposób bardzo szybko możesz popaść w spiralę długów, dlatego postępuj rozważnie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest kontakt z firmą pożyczkową i ustalenie nowych warunków spłaty.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*