Skip to content

Co należy wiedzieć o bezpiecznym pożyczaniu?

Kategoria pożyczki

Co jest najważniejsze, jeśli chodzi o ubieganie się o pożyczkę? Przede wszystkim zdrowy rozsądek, czy rzeczywiście taka jest nam potrzebna, a jeśli już znalezienie rzetelnej, wiarygodnej firmy pożyczkowej.

Jaka to wiarygodna firma pożyczkowa?

Z całą pewnością wiarygodna firma pożyczkowa to ta znana, o której bez problemu możemy znaleźć opinie. Szukamy ich wszędzie. Pierwszym miejscem jest oczywiście internet. Niemniej jednak nie zaszkodzi zapytać znajomych czy rodzinę. Może mieli z nią do czynienia. Może mogą powiedzieć coś rzeczowego na jej temat. Im więcej zdobędziemy informacji, tym lepiej, czyli bezpieczniej dla nas. Firmę pożyczkową dodatkowo możemy sprawdzić w Rejestrze Firm Pożyczkowych, Krajowym Rejestrze Sądowym oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Ważny kontakt z pożyczkodawcą

Na pytaniach i sprawdzaniu nie możemy zakończyć badania wiarygodności pożyczkodawcy. Kontakt z firmą jest równie istotnym krokiem co poprzednie. W czasie rozmowy telefonicznej możemy zadać wszelkie nurtujące nas pytania. Rzetelna firma pożyczkowa odpowie na nie. Jeśli po takiej rozmowie mamy co do danej oferty pożyczki pewne wątpliwości, lepiej znaleźć inne miejsce.

Konieczne czytanie umowy

Dokładnie przeczytanie umowy pożyczki to bardzo istotna sprawa. Zwracamy uwagę zwłaszcza na to, co napisane jest drobnym drukiem. To z reguły kluczowe informacje, o których nie powinniśmy zapominać. I jeszcze jedno. Bezpieczne pożyczanie to pożyczanie niewygórowanych kwot, z którymi damy sobie radę ze spłatą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*